Bölüm Başkanının Mesajı | Elektrik Elektronik Mühendisliği | Hasan Kalyoncu Üniversitesi

ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ

Bölüm Başkanının Mesajı

Prof. Dr. Celal KORAŞLI
Bölüm Başkanı

Sevgili Öğrenciler,

Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümüne hoşgeldiniz.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümümüz, nitelikli bilimsel altyapıya, analitik düşünüp pratiğe dönüştürebilen, toplumun sorunlarına duyarlı ve çözümler üretebilen, çevre ve etik bilincine sahip Elektrik-Elektronik Mühendisleri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Öğrencilerimiz, bölümümüzün nitelikli akademik kadrosuyla ulusal ve uluslararası düzeyde rekabet edebilecek, ülkemiz ve dünyanın ihtiyaçlarına göre hazırlanmış eğitim-öğretim müfredatı ile donatılacaktır. Gaziantep şehrinin, Türkiye’mizin en önde gelen sanayi şehirlerinden birisi olmasından dolayı, öğrencilerimiz aldıkları teorik bilgileri Gaziantep sanayisinde kolaylıkla pratiğe dönüştürecek imkanlara sahip olacaklardır. Öğrencilerimiz stajlarını Gaziantep’teki sanayi kuruluşlarında yapabilecek ve mezun olduktan sonra bu kuruluşlarda iş imkânı bulabilecektir.

Öğrencilerimiz, lisans eğitimi sırasında temel Elektrik-Elektronik Mühendisliği alt yapısını aldıktan sonra; elektrik, elektronik, kontrol ve otomasyon, haberleşme, medikal elektronik, elektromanyetik alanlar ve mikrodalga gibi alanlarda lisansüstü eğitimine devam edebilecektir.

Sevgili öğrencilerimizi, akademik ve sosyal anlamda başarılı, mutlu ve huzurlu olacakları bir ortamda bizimle birlikte bilgi üretmeye ve yaşamaya davet ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımla.