![](https://eee.hku.edu.tr/wp-content/uploads/2019/04/1489761799-1-300x101.jpg)
“CO-OP Eğitim Modeli”, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği tarafından 4 yıldır başarıyla uygulanan yüksek öğretimi iş hayatıyla birleştirmeyi, iş dünyası ve üniversite arasında oluşan boşlukları doldurmayı amaçlayan bir modeldir. CO-OP yapan üniversite öğrencisi, üniversite eğitimini sürdürürken bir taraftan da aktif olarak çalışma hayatına katılarak iş tecrübesi edinir.
CO-OP Eğitim Modeli’nin en önemli avantajı, öğrenciyken iş tecrübesi edinilmesi ve iş dünyasına geçişin kolaylaşmasıdır.
Üniversitenin 3. ve 4. sınıf öğrencilerinden CO-OP programına katılım şartını sağlayanlar, bir dönem boyunca partner firmalarda uzun dönemli staj çalışmasına yerleştirilip henüz öğrenciyken firmalarda çalışarak iş tecrübesi edinirler.
![](https://eee.hku.edu.tr/wp-content/uploads/2019/12/Co-Op-Flow-Chart-pdf-709x1024.jpg)
Co-Op Eğitimi Son Başvuru Tarihi:
Başvuru yapacak kişilerin Classroom’a dahil olup, evraklarını teslim etmesi gerekmektedir.
Classroom Code: